בית המשפט דחה בקשת הורים לשבץ את ילדיהם בבית ספר אחר

קיבל את טענות המועצה האזורית מטה אשר כי היא פועלת בשוויוניות

הורים לשני ילדים ששובצו בחטיבת ביניים בבית ספר "גליל מערבי" ובקשתם להעבירם למוסד חינוכי אחר נדחתה עתרו לבית המשפט המחוזי בחיפה לשנות את ההחלטה אבל עתירתם נדחתה, יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים תשפ"א.

ההורים, תושבי אחיהוד, טענו כי  המוצעה פנתה אליהם לפני שנים וביקשה כי יסכימו לרישום ילדיהם לבית-הספר היסודי "גוונים" שבקיבוץ עין המפרץ בשל מצוקת מקום בבית-הספר היסודי בקיבוץ רגבה, שבו היו אמורים ללמוד בהתאם  לאזור הרישום שלהם. עכשיו כשסיימו את ביה"ס היסודי  הם ביקשו לעבור עם כל חבריהם לכיתה לחטיבת הביניים בבית-ספר "אופק" בקיבוץ עברון, אולם במועצה האזורית מטה אשר, התנגדו לבקשה  וקבעו כי הילדים יעברו לחטיבת הביניים ה"גליל מערבי" שבאזור הרישום שלהם.

בתגובה טענה עו"ד טלי גולדהמר ממשרד עוה"ד אבי גולדהמר מחיפה, שייצגה את המועצה האזורית מטה אשר כי ההורים היו צריכים תחילה להגיש ערעור למנהל המחוז במשרד החינוך ולא עשו זאת. כמו כן טענה כי  ביה"ס "אופק" מלא ולא ניתן להוסיף שם תלמידים וכן היו פניות של הורים אחרים בבקשות דומות שנדחו מאותה סיבה. עוד נטען כי תלמידים אחרים ממושב אחיהוד לומדים בחטיבת הביניים "גליל מערבי" כך שילדי העותרים לא יהיו ללא חברים.

השופטת המחוזית עפרה ורבנר קיבלה את טענות המועצה האזורית וקבעה כי ההורים לא נקטו בצעדים שעמדו בפניהם כולל פנייה למשרד החינוך וכן הגישו את העתירה זמן רב אחרי קבלת ההחלטה, כשהם ממתינים ממש סמוך לפתיחת שנת הלימודים.

השופטת ציינה גם כי החלטת המועצה "כרשות מינהלית אינה חורגת ממתחם הסבירות ומצויה בגדר סמכותה". כמו כן ציינה כי המועצה האזורית פעלה בשוויון מלא ובלא אפליה על פי אזורי הרישום, שכן דחתה פניות נוספות של הורים שביקשו להעביר את ילדיהם לביה"ס אופק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email